satis@yukselen.com Osmangazi Mahallesi 2647. Sokak No: 40/1 34538 Kıraç, Esenyurt, İstanbull

Yönetim Kurulu

Yüksel Göktürk
Yüksel Göktürk
Yönetim Kurulu Başkanı

1955 yılında Sivas'ta doğmuştur. Türkiye’de çelik sektörünün en köklü ve eski ailelerinden birinin üyesidir. Göktürk Ailesi 1954 yılında Perşembe Pazarı’nda Demir Çelik ticaretine başlamıştır. Lise ve üniversite eğitimi boyunca ailesinin yanında (Göktürkler Kolektif Şirketinde) çalışmış ve 1968 – 1976 yılları arasında yassı çelik alanında uzmanlaşmıştır. 

1976 yılında Perşembe Pazarı’nda Yüksel Ticaret isimli şirketini kurmuş ve vasıflı çelik alanında uzmanlaşmıştır. Daha sonra 1989 yılında şirketinin adını Yükselen Çelik olarak değiştirmiştir. Perşembe Pazarı’nda küçük bir yazıhanede kurduğu YÜKSELEN, 43 yıllık emek neticesinde 2019 yılında Borsa İstanbul bünyesinde halka arz edilerek halka açık bir şirkete dönüşmüştür. 

Marmara Üniversitesi Matematik Bölümü’nden mezundur. Evli ve iki çocuk babasıdır. Çocuklarının ikisini de başarılı eğitim hayatları sonrasında Çelik sektöründe saygın birer müteşebbis ve şirket sahibi yapmayı başarmıştır. 

Halen Yükselen Çelik A.Ş. ve Göktürkler Çelik A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. 1968 yılında başladığı çalışma hayatı boyunca müşteri odaklı, yenilikçi ve ılımlı yaklaşımıyla Türk sanayine önemli hizmetleri olmuştur. Ülkemizde Demir Çelik sektörünün duayenleri arasında anılmaktadır. 1980 yılından bu yana İstanbul Ticaret Odası hakem heyetlerinde yer almış; 2005 – 2013 yılları arasında İstanbul Ticaret Odası Demir Çelik Komite Başkanlığı ve Meclis Üyeliği görevlerini yürütmüştür. 

Bunun yanı sıra 2014 yılından itibaren Türkiye Jokey Kulübü asli üyesidir ve 2018 – 2021 döneminde Türkiye Jokey Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütmüştür.


Barış Göktürk
Barış Göktürk
Yönetim Kurulu Bşk. Yrd. & CEO

1982 yılında İstanbul'da doğmuştur. Saint Benoit Fransız Lisesi’nden mezun olduktan sonra University of California’da İşletme Ekonomisi (Lisans) eğitimi almıştır. Üniversite yıllarında UC Economic Forecast bünyesinde Araştırma Asistanı olarak çalışmış ve 6 adet ekonomi yayınında Asistan Yazar olarak yer almıştır. University of California’da Lisans Eğitimini Onur Öğrencisi olarak tamamlamış ve Phi Beta Delta Onur Topluluğu üyesi olmuştur. 

2005 yılından bu yana, Yükselen Çelik’te sırasıyla Satış Uzmanı, Dış Ticaret Müdürü, Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Şirketi yeni bir iş modeline geçirerek; çelik tasarımı yapan, patent ve markalar sahibi, ithalat ve ihracat yapan, yurt içinde şubeleşmiş, kurumsal ve 2019 yılı itibariyle halka açık bir şirkete dönüştürmüştür. Kendisinin yönetiminde, 2005-2021 yılları arasında, Şirketin cirosu TL cinsinden 100 kat ve döviz cinsinden 30 kat artmıştır. Girişimleri neticesine 2013 yılında rakip şirketlerden ‘Ramateks Metal’i satın alarak Yükselen bünyesine katmıştır.

Çelik sektöründe katma değerli vasıflı çelik alanında sektörün ‘önemli kişileri’ arasında gösterilmektedir. Şirketin Ar-ge ve ürün geliştirme faaliyetlerinde önemli pay sahibidir. Bununla birlikte Ulusal Kalıp Üreticileri Birliği (UKUB) ve Savunma Havacılık Kümelenmesi (SAHA) üyesidir. 2018 yılından bu yana uluslararası Metal Expo Eurasia Fuarı’nın Yürütme Kurulu Başkanı’dır. Türkiye’de kalıp çeliği, vasıflı çelik ve dövme teknolojileri alanında önemli bir deneyim ve bilgi birikimine sahiptir. 

Ekonomist dergisi tarafından yayınlanan Türkiye’nin en başarılı 40 yaş altı 40 iş insanı listesinde 2022 yılında kendisine 29. sırada yer verilmiştir. Kasım 2022’de Demir Çelik Sektörünü temsilen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Meclis Üyesi seçilmiştir. 

İleri seviyede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.


Burak Göktürk
Burak Göktürk
Yönetim Kurulu Üyesi

1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. 1954 yılından bu yana demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Göktürk Ailesi'nin üçüncü nesil üyesidir. Üsküdar Amerikan Lisesi ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olmuştur.

2010-2012 yılları arasında University of California'dan burs kazanarak MBA eğitimi almıştır. Burada bir dönem Uluslararası Öğrenciler Kulübü başkanlığı yapmıştır. Eğitimi sırasında Global Ticaret Komitesi bünyesinde Şanghay ve Hong Kong’da akademik çalışmalarda bulunmuştur.

2012’de Yükselen Çelik A.Ş.’de sırasıyla Finans Sorumlusu ve İhracat Uzmanı olarak çalışmıştır. 2013’ten bu yana Göktürkler Çelik A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Halen Göktürkler Çelik A.Ş. ve Yükselen Çelik A.Ş.’de yönetim kurulu üyeliklerine devam etmektedir.

İleri seviyede İngilizce konuşur.


Hayrullah Doğan
Hayrullah Doğan
Bağımsız Y.K. Üyesi

1964 yılında Kayseri’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de, yüksek öğrenimini ise 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nde tamamladı.

1987-1995 yılları arasında Maliye Bakanlığı Hesap Uzmanları Kurulu’nda Hesap Uzmanlığı görevini yürüttü. 1995 yılında özel sektörde Genel Müdürlük, 1996 yılında da özel sektörde Şirketler Grubunda Genel Koordinatörlük görevlerinde bulundu. Kazakistan, Özbekistan, Kırgızistan, Bulgaristan ve Arnavutluk’ta yurtdışı yatırım danışmanlığı hizmetleri verdi. Türkiye ve Bulgaristan’da özelleştirmelerde danışmanlık yaptı. 2003-2004 döneminde Marmara Üniversitesi Muhasebe-Finansman Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansını bitirdi. Ayrıca 2011-2012 döneminde Preston Üniversitesi’nde-Los Angeles Bankacılık doktorası yaptı. Ayrıca Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Finans ve Bankacılık Bölümü’nde de doktora çalışmalarına devam etmektedir.

Mesleki konularda yazılmış 3 adet kitabı bulunan Doğan’ın çeşitli dergi ve gazetelerde çok sayıda makalesi yayınlanmıştır. 1997 yılından beri kurucu ortağı olduğu şirkette Yeminli Mali Müşavirlik yapmaktadır.

İngilizce bilmekte olup, 2 çocuk babasıdır.


Hacı Demir
Hacı Demir
Bağımsız Y.K. Üyesi

1968 yılında Sivas’ta doğmuştur. Beyoğlu Ticaret Lisesi ve ardından Anadolu Üniversitesi (Afyon) Maliye Bölümü’nden mezun olmuştur.

1992 yılından bu yana Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olarak faaliyet göstermektedir. 2005 – 2009 yılları arasında Beşiktaş, Şişli ve Mecidiyeköy Vergi Daireleri 3 No.lu Vergi Takdir Komisyonu Üyeliği yapmıştır. Aktif olarak İSMMMO (İstanbul Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası) Yayın Kurulu Üyesi ve TÜRMOB (Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği) Delegesi ve İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı'na bağlı Şişli Vergi Dairesi Takdir Komisyonu üyesi’dir.

İstanbul Ticaret Odası’nda 4 dönem Komite ve Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Halen aktif olarak İTO 19 nolu ‘Mali Müşavirler Meslek Komitesi’nde Komite ve Meclis Üyesi olarak görev yapmaktadır.

21 yıl boyunca PERPA’da Yönetim Kurulu Üyesi olan Hacı Demir, 2019 yılı itibariyle PERPA Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Evli ve bir çocuk babasıdır.