satis@yukselen.com Osmangazi Mahallesi 2647. Sokak No: 34/1 34522 Kıraç, Esenyurt, İstanbull

Hakkımızda

Yükselen Çelik

Yükselen Çelik, 1954 yılından bu yana demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Göktürk ailesi tarafından, 1976 yılında kurulmuştur.

Ülkemizde Vasıflı Çelik sektörünün lider şirketlerinden biri olan YÜKSELEN; makina, kalıp, otomotiv, savunma ve imalat sanayilerinde kullanılan takım, alaşımlı, karbon ve yapı çeliklerinin tedarikçisidir. Yıllar içerisinde kendi geliştirdiği patent ve şartnameler üzerinden marka ürünlerinin satışını yapan ve 10 farklı ülkede 40’ın üzerinde sıvı ve nihai çelik üreticisiyle uzun süreli iş birliği bulunan şirket; aynı zamanda DSS (Ukrayna) ve Poldi (Çekya) üreticilerinin Türkiye Distribütörüdür. Bununla birlikte yurtiçinde Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK)'nun ana bayisidir.

YÜKSELEN, ülkemizde (1) Dövme Çelik, (2) Takım Çelikleri, (3) Çelik Lama ve (4) Çelik Sac alanında Pazar lideri olan ve yurtiçinde toplam 20,000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren Türkiye’nin en büyük Vasıflı Çelik Servis Merkezidir.

YÜKSELEN; 2013 yılında rekabet içinde olduğu ‘Ramateks Metal’ şirketini (Rus Mechel Holding’den) satın alarak, ilgili Şirketi ve markalarını kendi bünyesine dahil etmiştir. 2019 yılında ise halka arz olarak Borsa İstanbul (BIST) bünyesinde ‘YKSLN’ koduyla işlem görmektedir. Borsa İstanbul’un en üst pazarı olan ‘Yıldız Pazar’ içinde yer alan YÜKSELEN, ülkemizin halka açık olan ilk ve tek Çelik Servis Merkezidir.