12.11.2019

Yükselen Çelik A.Ş. (“Yükselen Çelik” veya “Şirket”) hisselerinin % 29,58’nin sermaye artırımı yoluyla Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş. (“Gedik Yatırım”) liderliğinde 27 konsorsiyum üyesiyle halka arzına ilişkin olarak 07 – 08 Kasım 2019 tarihlerinde talep toplanmıştır. Şirketimizin konu ile ilgili olarak yatırımcılardan aldığı yoğun sorular üzerine bu bilgilendirmenin yapılması gereği hasıl olmuştur. Yatırımcılardan gelen yoğun talep neticesinde Şirketimizin hisselerine bireyselde 3,5 kat ve toplamda 2,77 kat talep toplanmıştır.

Dağıtım Listesi 11.11.2019 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş. (“Borsa İstanbul”) ve ilgili diğer kurumlara Konsorsiyum Lideri Gedik Yatırım tarafından beyan edildikten sonra; bireysel ve kurumsal yatırımcılar talep göndermiş oldukları Aracı Kurum ile görüşerek kaç adet hisse alabildiklerini öğrenebilirler.

%10’u yurtdışı kurumsal, %50’si yurtiçi kurumsal ve %40’ı bireysel yatırımcıya sunulan halka arzda toplam 1.744 kişi ve/veya kurumdan talep alınmıştır. 1.701 kişiye dağıtılan toplam talep, halka arz edilen payların 2,77 katını aşmıştır. Bireysel de ise bu oran 3,5 katına ulaşmıştır.

5,40 TL hisse fiyatıyla halka arz edilen 12,810,000 adet nominal payın, 14 Kasım 2019’da düzenlenmesi planlanan halka arz gong töreniyle birlikte Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlaması beklenmektedir. İlgili tarihten itibaren Şirket hisseleri Borsa İstanbul’da işlem görmeye başlayacaktır.

Yatırımcılar taleplerinin gerçekleşme durumları ile ilgili olarak talep girişi yapmış oldukları banka veya aracı kurumlar ile görüşebilirler.

Değerli Yatırımcılara, göstermiş oldukları bu yoğun ilgi dolayısıyla teşekkür ederiz. Yükselen Çelik Yönetim Kurulu ve tüm çalışanlarımız bu güvene layık olmak için elinden gelen gayreti gösterecektir.