Yükselen Çelik

Yükselen Çelik A.Ş., 1954 yılından bu yana demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Göktürk Grup tarafından 1976 yılında kurulmuştur.

Türk Vasıflı Çelik sektörünün lider kuruluşlarından biri olan Yükselen Çelik; makina, kalıp, otomotiv, savunma ve imalat sanayilerinde kullanılan takım, alaşımlı, karbon ve yapı çeliklerinin tedarikçisidir.

10 farklı ülkede 40’ın üzerinde çelik üreticisiyle uzun süreli işbirliği bulunan şirket; DSS (Ukrayna), Poldi (Çek Cumhuriyeti), Energietechnik (Almanya) ve Toolgo (Çin) markalarının Türkiye Distribütörü’dür.

90’lı yıllardan bu yana ülkemizin dövme çelik alanında lider şirketi olan Yükselen Çelik, 2009 yılından bu yana Türkiye’nin en büyük Takım Çeliği tedarikçisidir. Yükselen Çelik ayrıca 2013 yılında rekabet içinde olduğu Ramateks Metal şirketini bünyesine katarak, aynı zamanda Türkiye’nin en büyük Vasıflı Çelik Servis Merkezi unvanını elde etmiştir. Günümüzde Doğu Avrupa ve Türkiye’nin Takım Çeliği, Çelik Lama ve Dövme Çelik alanındaki en büyük tedarikçisi olan Yükselen Çelik’in ürünleri Türkiye’nin yanı sıra Avrupa, Orta Doğu ve Kuzey Afrika ülkelerine ihrac edilmektedir.